SU KABAĞI ABAJUR ALTLIK YAPIMI

Su kabağı abajur yapımı için son aşama su kabak abajur için gerekli olan altlık yapımıdır. Su kabağı abajur yapımında altlık için karşımıza birkaç seçenek çıkmaktadır. Su kabağı abajurunuz için hazır yapılmış altlıklar satın alabileceğiniz gibi,bir ağaç dalından, ahşap malzemelerden kendinizde altlıklar yapabilirsiniz. Bunun için bir ağaç dalına monteleyeceğiniz kablo, tij, somun, pul ve su kabağınızı tutacak yaya ihtiyacınız vardır. bu malzemeleri dilerseniz mağazamızdan da inceleyebilrsiniz >>

Su kabak abajur altlığı Doğal Ahşap Modeli

Su kabak abajur yapımında en çok tercih edilen altlıklardan ilkidir. Burada ihtiyacınız olan malzemeler şunlardır: Ahşap bir altlık,1 adet tij, 2 adet somun, elektrik kablosu,1 adet E 14 duy ve 1 adet 60 watt ampul. Yapımı çok karmaşık gibi görünen bu altlık aslında çok kolaydır. İlk önce ahşap altlığınızı su kabak abajur renginiz ne ise o renkte boyayabilirsiniz. Daha sonra su kabak abajur altlığınızın ortasından tij in geçebileceği kadar bir delik açın. Bu deliğe somunlar yardımıyla tiji sabitleyin. Elektrik kablosunu tijin içinden geçirip E 14 duy a bağlayın. Son olarak su kabak abajur altlığınız için ampulunuzu bağlayıp, prize takmanız yeterli olacaktır.

Su kabak abajur Metal altlıklar

Su kabağı abajur yapımı için bir başka sık kullanılan altlık çeşidi metal altlıktır. Metal altlıkların piyasada oldukça fazla çeşidi ve türü vardır. Bunlardan biri yüksekliği yaklaşık 20 cm ve çapı 14 cm olan düz altlıktır. Yine düz metal altlık olup yüksekliği 40 cm ve çapı 14 cm olan bir başka su kabak abajur altlık modeli de vardır ve de tercih edilen bir altlıktır.

 

SKAM.3111.sukabakistanbul.com.metalaltlık

 

Metal Altlık İncele >>

 

Su kabak abajur ibrik modeli

Su kabak abajur metal altlıklarda bir başka model de ibrik modeli metal altlıktır.Yukarda bahsedilen altlıklardan biraz daha farklı bir görünüme sahiptir.Su kabak abajurunuza hem bir altlık hem de yukardan takmanız için bir kapak görünümünde olan ibrik modeli de yine çok kullanılan bir modeldir. Su kabak abajur için çok şık görünüm kazandırır.

Su Kabak Abajur Eğri Boyun Aparatı

Metal altlıklarda çokça tercih edilen bir başka model eğri boyundur. Odanıza şıklık katacak bu altlık da su kabağından abajur yapımında oldukça fazla kullanılır. Bu aparatlarda dikkat edilmesi gereken özellik, mozaik lamba için tasarlanmış eğri boyunların su kabağına çok uygun olmadığını bilmenizdir. Mozaik lamba için tasarlanmış eğri boyunlar küçük su kabağı için uygundur sadece, çok küçük olduğu için ısınma oranı da fazla olacaktır. bu nedenle ampulunuz halojen ise su kabağında yanma problemi oluşturabilir. Ortaboy ve Büyük boy su kabakları için özel hazırlattığımız eğri boyunları kullanmanızı tavsiye ederiz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0