Su Kabağı Desen Çizimine Başlarken

Su Kabağına desen çizimine geçmeden önce pergel ve ölçüm yapmak için mezura temin etmelisiniz. Ne kadar simetrik ve düzgün çizilmiş su kabağı desniniz olursa ışık yandığında o kadar ihtişamlı, gözü rahatsız etmeyen ışık yansımlarıyla karşılaşırsınız. Bu nedenle su kabağı desen çiziminde kararlıysaysınız pergel kullanımınızı üst düzeye çıkarmalısınız

Upload Image...
Upload Image...

Su Kabağına Desen Çizme Aşamaları

Eğer Su kabağında gördüğünüz bir deseni pergel ile çizmek istiyorsanız öncelikle basit desen çizimiyle başlayıp basit desenleri birleşitrmeyle devam edebilirsiniz. Su kabağına desen çizmek için öncelikle mezura ile su kabağında ölçümler yaparak su kabağı desen ebatlarını belli edin.

Daire Motifleri ve Kesişimleri

Su kabağı desenlerinin en güzel örneklerinin birçoğu şüphesiz daire içeren, daire ile çoğaltılan ya da daire kesişimlerinden elde edilen motiflerdir. Örnek su kabağı deseni için; merkeze bir tane çember çizelim. artık bundan sonra merkezdeki çemberle kesişen istediğimiz kadar yeni daireler çizelim. ilk çizdiğimiz çemberin içinde kalan çizgileri silelim. Yeni motifimiz hazır. Bunun yanında merkeze çizdiğiniz ilk çemberin çevresine yaslanan ve birbirini takip eden yarım çemberlerde yeni başka bir desen olacaktır.

Upload Image...
Upload Image...

Su kabağına Damla Çizimi

Pergel yardı ile su kabağı desen çiziminde şimdi de damla çizimine geçelim. Öncelikle bir tane çember çizelim daha sonra bu çemberi ortadan ikiye bölen uzun düz bir çizgi çizelim. Bu çizginin en uç noktasından çembere teğet geçen iki tane daha çizgi çiziniz. Son olarak bu iki çizgi ile çemberin arasındaki fazla çizgileri silence damla motifiniz hazır.

Su Kabağına Büyük Kalp çizimi

Su kabağının yüzeyinde boydan boya tam ortadan düz bir çizgi çizin. Bu çizgiye teğet başlayacak soluna ve sağına iki tane yarım daire çizin. Son olarak bu yarım daireleri ilk önce çizmiş olduğunuz çizginin alt kısmına doğru uzatın. Fazla çizgileri silin. kalp motifiniz hazır.

Upload Image...
Upload Image...

Su Kabağına Yay Çizimi & Çoğaltılması

Su kabağı desenlerinde oldukça yaygın kullanılan yay motifleri oldukça estetik görünüme sahiptir. Yay kesişimlerinden oldukça farklı ve etkileyici motifler yapabilirsiniz. Yapmanız gereken bir çizginin iki ucundan birbiri ile kesişecek şekilde yaylar çizmek kesiştikleri yerlerden sonraki çizgileri silin. Şimdi pergelinizi 1,5 cm daha açarak aynı iki noktadan iki tane daha büyük yay çizerek kesiştirin. ve bu motifi yan yaya çoğaltın. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0